Miejska Biblioteka w Pieniężnie

Wernisaż wystawy malarstwa Heleny Michel i Michała Wiśniewskiego

7 listopada 2023

Artystyczny alians Heleny Michel i Michała Wiśniewskiego ma zaszczyt przedstawić państwu sztukę pod tytułem: ŻYCIE. NIE OSZUKASZ.
W piątek, 10 listopada br. o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa dwóch niesamowitych artystów Heleny Michel oraz Michała Wiśniewskiego.
Wystawę można będzie oglądać do końca listopada w "Galerii na schodach" w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!
Helena Michel – urodzona w Gdańsku, projektantka wnętrz, archeolożka, konserwatorka zabytków, malarka sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej w technice akrylowej, akwareli i rysunku. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku (Irlandia).
Zawodowo zajmuje się edukacją w zakresie nauczania malarstwa i rysunku współpracując z lokalnymi ośrodkami kultury na Warmii i Mazurach. Prowadzi ponadto edukację młodzieży w zakresie projektowania, pracując w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Od 2004 r. wykonuje rysunki odręczne i cyfrowe, ilustracje dla archeologii akademickiej i prywatnej, które zostały opublikowane w wielu branżowych książkach i artykułach.
Michał Wiśniewski - na co dzień tworzy i mieszka w Ornecie. Jest samoukiem. Najchętniej maluje i rysuje ludzi oraz ich codzienne otoczenie. Inspiruje go komiks, malarstwo polskie początku XX wieku oraz nowoczesne rozwiązania artystyczne oparte na klasycznych rozwiązaniach starych mistrzów.
Helena w swojej pracy twórczej łączy sztukę i kreację ze swobodą ekspresji w twórczym wyrażaniu siebie. W malarstwie i rysunkach podejmuje tematykę jedności człowieka z naturą, korzeni z jakich się wywodzimy i wyrastamy. Sięga po pradawne symbole jakimi są Woda czy Drzewo, aby poprzez nie, uwrażliwić odbiorcę na jego nierozerwalną więź z naturą, symbiozę jaką człowiek tworzy wraz z florą i fauną, siłę i delikatność świata natury, tak zależnej od działań i wyborów współczesnego człowieka. Helena Michel brała udział w licznych wystawach artystycznych, zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.
Michał w swoich szkicach, pastelach i obrazach pokazuje na pozór przypadkowe kadry ze zwykłych czynności, ludzi i przedmiotów, które jednak w szerszym spojrzeniu składają się na opowieść o takim prostym, zwyczajnym życiu. Bez upiększeń i filtrów na obiektywie. Bo życia nie oszukasz.
Wystawę można będzie oglądać do końca listopada w "Galerii na schodach" w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie wernisaż malarstwa

    wernisaż malarstwa

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-11-07
Data publikacji:2023-11-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Kaźmierczak
Liczba odwiedzin:1854