Miejska Biblioteka w Pieniężnie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do - plakat%20teatr%20przy%20stoliku

Teatr Przy Stoliku

6 listopada 2019

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Teatru przy Stoliku, który odbędzie się14 listopada o godz. 17.00  w czytelni bibliotecznej. Tym razem Kredyt czytają Grzegorz Jurkiewicz i Marcin Kiszluk.

Podstawowym atutem inteligentnej komedii wielokrotnie nagradzanego za swoją twórczość hiszpańskiego dramaturga, jest błyskotliwy dialog i zaskakujące zwroty akcji oraz nader celne obserwacje psychologiczne bohaterów.

Czytaj więcej o: Teatr Przy Stoliku
Przejdź do -

Spotkanie Klubu Podróżnika

5 listopada 2019

W środę, 30 października 2019 r. o godz. 17.00 odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika . Gościem spotkania była Aleksandra Nahurnik, która opowiedziała nam o podróży do Gruzji i Armenii.

Czytaj więcej o: Spotkanie Klubu Podróżnika
Przejdź do - plakat%20klub%20pasjonatki

Spotkanie Klubu Pasjonatki

5 listopada 2019

Zapraszamy w dniu 12 listopada godz. 16.00 na spotkanie Klubu Pasjonatki, podczas których będziemy robić bransoletki z koralików.

Czytaj więcej o: Spotkanie Klubu Pasjonatki
Przejdź do - plakat%20spotkanie%20autorskie%20z%20Małgorzatą%20Wardą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

24 października 2019

Zapraszamy, w dniu 8 listopada 2019 r. o godz. 16.00, na spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Wardą.

Małgorzata Warda - z wykształcenia rzeźbiarka, z zamiłowania pisarka nurtu literatury obyczajowej – na jednym i na drugim polu odnosi sukcesy.

Za swoją pierwszą powieść młodzieżową otrzymała nagrody IBBY 2015. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016 i powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą
Przejdź do -

Bajkowa Biblioteka

24 października 2019

Nasza biblioteka włączona w ogólnopolską akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom" ponownie spotyka się z przedszkolakami. Podczas comiesięcznych spotkań dla dzieci pt. "Bajkowa Biblioteka" zaproszeni goście opowiadają bajeczki. W tym miesiącu bajkę pt. Survival, z serii Samochodzik Franek, opowiedziała Marzena Anna Sztop.

Czytaj więcej o: Bajkowa Biblioteka
Przejdź do -

Spotkanie z Pierwszoklasistami

23 października 2019

Podczas spotkania dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy "Sójka". Samodzielnie stworzyły rysunkową wersję biblioteki do teatru Kamishibai, który z dużym zainteresowaniem obejrzeli.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Pierwszoklasistami
Przejdź do - nowości%20wydawnicze

Nowości wydawnicze

23 października 2019

Zapraszamy do wypożyczalni po nowości wydawnicze dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej o: Nowości wydawnicze