Jesteś tutaj: Start / PROGRAMY I PROJEKTY

PROGRAMY I PROJEKTY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

DOTACJE Z MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Operacyjnego Literatura i Czytelnictwo Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 
data realizacji: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
kwota dofinansowania: 5700 5670 5440 4960 4480 3500 3750 3670 3620 2480 1230

efekt programu -

ogółem zakupiono woluminów:

283 230 224 200 211 170 200 178 194 111 51
Iwona Kaźmierczak

Artykuły

Przejdź do - Kierunek: BIBLIOTEKA

Kierunek: BIBLIOTEKA

9 marca 2016

Nasza Biblioteka znalazła się na liście 101 laureatów konkursu "Kierunek: BIBLIOTEKA" i otrzymała dotację w wysokości 1800 PLN na wdrożenie systemu oznakowania zewnętrznego w placówce i wsparcie konsultanta w celu przygotowania projektu technicznego oznakowania. System ten obejmuje takie elementy, jak kierunkowskazy, tablice informacyjne, oznakowanie usług dostępu do Internetu, logotyp itp. Konkurs "Kierunek: Biblioteka" zrealizowany został przez Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego "Odblokuj" na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dla bibliotek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek. Kwota dotacji pozwoliła na wykonanie nowej tablicy informacyjnej biblioteki i logotypu które zamontowane zostały przy wejściu do biblioteki. Ponadto w centrum miasta ustawione zostały kierunkowskazy z napisem "Biblioteka". Dzięki pozyskaniu dotacji nasza Biblioteka zyskała nowy wizerunek, stała się bardziej widoczna - zwłaszcza przez charakterystyczne "B". W małych miejscowościach takich jak Pieniężno mieszkańcy wiedzą gdzie jest biblioteka. Jednak atrakcyjne oznaczenie, które pojawiło się na świeżo oddanej klatce schodowej skupia uwagę wszystkich przechodzących i przejeżdżających. Zachęca do wejścia chociażby z czystej ciekawości. Oznaczenia na tablicy przy wejściu sugerują, z jakich usług można skorzystać i informacje o najbliższych imprezach w bibliotece.

Przejdź do - Program Wieloletni Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Program Wieloletni Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

9 marca 2016

Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania "Poprawa dostępności do zasobów i usług Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie", polegającego na dobudowie klatki zewnętrznej z windą osobową do budynku biblioteki. Przed modernizacją klatka schodowa była niezabudowana. Stan techniczny schodów był bardzo zły (groziły zawaleniem), stanowiły duże niebezpieczeństwo szczególnie zimą, przy opadach śniegu i dużych spadkach temperatur (stwarzały niebezpieczeństwo poślizgu). Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych użytkowników dobudowano klatkę schodową z windą. Dzięki temu poprawiliśmy bezpieczeństwo, a także zwiększyliśmy możliwość dostępu do naszych usług, również osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich i tym, którzy mają problemy ruchowe.
Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek".

Przejdź do - Punkt publicznego dostępu do internetu (PIAP)

Punkt publicznego dostępu do internetu (PIAP)

9 marca 2016

PIAP (Public Internet Access Point) - PUNKT PUBLICZNEGO DOSTĘPU DO INTERNETU

Czynny:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:30 - 17:00
  • środa 7:30 - 15:30

Korzystanie z komputerów z dostępem do Internetu jest bezpłatne.
INFOMAT - komputer zamontowany w budynku, umieszczony w specjalnej obudowie, wyposażony w ekran dotykowy oraz router zapewniający łączność bezprzewodową wraz z zainstalowanym oprogramowaniem. Ze względu na dobro najmłodszych mieszkańców Gminy, strony udostępnione na INFOMACIE są monitorowane.

Kultura Informacja Sukces (KISS)

2 lutego 2016

 KULTURA INFORMACJA SUKCES (KISS) - SIEĆ PIAP W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM

Pieniężno w ramach programu otrzymało osiem komputerów rozmieszczonych w czterech punktach: Miejska Biblioteka, Miejski Dom Kultury, Wydział Turystyki i Promocji oraz Gminne Centrum Informacji. Poza komputerami otrzymaliśmy cztery urządzenia wielofunkcyjne i routery, które zapewniły bezprzewodowy dostęp do Internetu.
Osoba pilotująca program w Pieniężnie - kierownik Miejskiej Biblioteki Pani Lubomira Wacławska.

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Kultura Informacja Sukces (KISS)

Biblioteczna Informacyjna Sieć (BIS)

2 lutego 2016

 

Miejska Biblioteka w Pieniężnie brała udział w realizacji projektu BIS (Biblioteczna Informacyjna Sieć), wpisanego w kontrakt Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2001-2002, przesuniętego na 2003 r. W ramach tego projektu biblioteka otrzymała komputer, drukarkę oraz skaner. Więcej szczegółów na temat BIS i innych projektów znajdziesz na stronie internetowej WBP Olsztyn.

 

Bezprzewodowy autobus internetowy

2 lutego 2016

Gmina Pieniężno brała udział w projekcie n@utobus - bezprzewodowy autobus internetowy, który realizowany był jako projekt szkoleniowy, kształtujący świadomość technologiczną poprzez rozwijanie umiejętności korzystania z Internetu.

Baza Informacji Lokalnej (BIL)

2 lutego 2016

Baza Informacji Lokalnej była umieszczonym w Internecie wielostopniowym zasobem informacji o miejscowościach, powiatach i województwie warmińsko-mazurskim, informacji niezbędnych ich mieszkańcom w codziennym życiu. W zakresie podstawowym stanowiła informacje o władzach lokalnych, lokalne akty prawne, partie, instytucje, organizacje, oferty pracy, szkolenia, ważne wydarzenia kulturalne i sportowe, informacje gospodarcze i inne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-19
Data publikacji:2016-01-19
Osoba sporządzająca dokument:Iwona Kaźmierczak
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Kaźmierczak
Liczba odwiedzin:12970