Finisaż wystawy Barbary Wojtanowskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

27 maja 2021

Finisaż wystawy "Kolorem usiane" Barbary Wojtanowskiej odbędzie się w czwartek 10 czerwca br. o godz. 17.00 w galerii bibliotecznej.

Barbara Wojtanowska

Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Niemcy, Kanada]. Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", "Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

Prace prezentowane na wystawie są malowane farbą olejną na płótnie bawełnianym. Technika to tzw. "żywa faktura", uzyskana poprzez nałożenie farby szpachelką.

"Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie." - Barbara Wojtanowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat finisaż

    plakat finisaż

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-05-27
Data publikacji:2021-05-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Kaźmierczak
Liczba odwiedzin:78